התוכן העיקרי

הודעת התראה

Deborah 6.2018 1דבורה שמואלי היא פרופסור מן המנין בחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה באוניברסיטת חיפה וחוקרת-ראשית במרכז מינרבה לשלטון החוק במצבי קיצון באוניברסיטת חיפה. היא גם עומדת בראש מרכז הידע והמחקר הלאומי בתחום ההיערכות למצבי חירום (מיום הקמתו בשנת 2018). דבורה עומדת בראש וועדת MA בחוג לגיאוגרפיה ולימודי סביבה ומילאה בעבר מספר תפקידים באוניברסיטה, ביניהם ראש החוג וראש וועדת הד"ר, וכן עמדה בראש תכניות ללימודי מוסמכים: גיאוגרפיה וסביבה למורים, לימודי מים והתכנית לניהול אסונות ומצבי חירום. דבורה פירסמה מעל 90 מאמרים בכתבי עת מובילים, ספרים וקבצי מאמרים על מדיניות סביבתית, נושאי קרקע, מים ותכנון. מחקריה מתמקדים ביישוב וניהול סכסוכים בסקטור הציבורי בנושאי סביבה, בניית יכולת קהילתית ומוסדית וכן חוסן ומעורבות ציבורית בקבלת החלטות. מעת הקמת מרכז מינרבה לחקר שלטון החוק במצבי קיצון היא מתמקדת גם בהבטי מדיניות הנוגעים לניהול מצבי חירום.

דבורה שימשה כיועצת לתכניות אב בישראל, סייעה וגישרה בתהליכי שיתוף עם בעלי-עניין, ביצעה הערכות סכסוכים וסדנאות בנושאי בניית-קונצנזוס (consensus building) ,ניהול סכסוכים במגזר הפרטי-סביבתי והערכת תכניות ציבוריות. במהלך חמש עשרה השנים האחרונות היא עבדה באינטנסיביות בנושאי קרקעות עם קהילות הבדואים בנגב, היתה שותפה לכתיבת ספר על הנושא ושימשה כאחת מחמישה חברי וועדת-חקירה (שמונתה בידי משרד הפנים) לגבולות התכנון המרחבי והמוניציפאלי עבור הקהילות הבדואיות במחוז באר שבע. כיום היא חברה בוועדת הגבולות הקבועה לאזור מטרופולין חיפה במשרד הפנים (עם ארבעה חברים נוספים), ועדה הבוחנת את איחודן של רשויות מקומיותבאזור חיפה וחלוקה מחדש של המשאבים ביניהן. דבורה עומדת בראש כמה פרוייקטי מחקר הנוגעים למגיפת הקורונה בנושאי שלומות (well-being) משילות, מדיניות ואסטרטגיה.

דבורה קיבלה את תואר לימודי המוסמכים (undergraduate and master's) בשנת 1980 מהמכון הטכנולוגי של מסצ'וסטס (Massachusetts Institute of Technology- MIT) ואת תואר הדוקטורט בטכניון- המכון הטכנולוגי לישראל (1992).

אתר אישי (אנגלית)